Víno, zážitek, poslání ...

Régio Hotels & Wine – víno

Naše firma je od počátku nedílně spjata s víny, která nabízí zdejší pohostinná slovácká podoblast. Tomuto odvětví se věnujeme skoro stejně vážně jako oblasti nabídky ubytovacích služeb.

Proč tomu tak je?

Každý kout naší země nabízí rozmanitou přírodu spjatou s místními tradicemi, myšlením, plodinami a kulturou a jinak tomu není ani u nás na Slovácku. První, co si člověk vybaví při zmínce o jižní Moravě, je právě víno a folklor. Folklor je něco neuchopitelného, co je všude kolem nás a co můžete pouze prožít nebo být jeho součástí. Ale víno, to je kategorie, která na jednu stranu všechny prožitky propojuje, ale na druhou stranu je to oblast sama o sobě a k pohostinství a službám prostě neodmyslitelně patří a vždy patřit bude.

„Host, který navštíví jižní Moravu a neochutná místní vína, jako by zde vůbec nebyl!“

Vínu jako takovému dáváme u nás ve firmě prioritní postavení. Ne že bychom jej vyráběli, to necháváme místním vinařům, ale snažíme se jej co nejvíce začlenit do rozmanité nabídky naší obchodní značky Régio Hotels & Wine.

Jak to děláme?

V současné době naše firma provozuje tři ubytovací kapacity v okolí Kyjova se zaměřením na vinařskou turistiku, poznávání místní kultury, relax a zážitky.

Ve všech našich provozech narazíte vždy na pestrou nabídku vín místních vinařství, která pro Vás pečlivě vybíráme ve spolupráci s vinaři a someliéry. U každého našeho provozu je vždy myšleno i na víno. Zde Vám představujeme prostory, které jsou zaměřeny primárně na tuto oblast.

Tradiční kvelbený sklep s Rotundou

Tradiční kvelbený vinný sklep Bukovanského mlýna nabízí příjemné a stylové prostory s posezením až pro 75 osob. Součástí sklepních prostor je též vinotéka Rotunda, kde máme uskladněny veškerá vína pro potřeby provozu a kde pořádáme také řízené degustace s odborným výkladem. Veškerá vína jsou pečlivě vybírána pod dohledem sklepmistra.

Pavel Hlavinka

vinař, degustátor, sklepmistr

Jeho zázemím je Rotunda Bukovanského mlýna, kde pro Vás vybírá ta nejlepší vína místních vinařů a pečlivě kontroluje veškerý sortiment vín. Sám provozuje vlastní vinařství přímo v Bukovanech a podílí se na většině degustací přímo v Bukovanském mlýně. Jeho profesní a odborný náhled na vybíraná vína je velice důležitý pro udržení kvality a pestrosti naší nabídky.

 


Vinotéka a Vinný bar Régio

Vstupní místnost Penzionu Régio v Kyjově je unikátním místem, kde propojujeme vícero služeb v jeden prostor. Je to místo, kde můžete pohodlně strávit večer při ochutnávání vín s drobným občerstvením (Vinný bar), nakoupit si lahvové či sudové víno (Vinotéka) nebo si jen prohlížet či nakoupit tradiční výrobky ze Slovácka (Lidová jizba).

Ve Vinném baru Régio a Vinotéce Régio najdete širokou nabídku vín od 12 místních vinařství zahrnující bezmála 100 druhů vín. Nabízíme stálou možnost ochutnávek až 8 vzorků lahvových vín jen po skleničce při zachování maximální čerstvosti vína. Využíváme přístroj Vinotek, který dokáže uchovat otevřené láhve vín až po dobu 1 měsíce. Nedílnou součástí vinného baru je i široká nabídka sektů kvašených v láhvi tradiční metodou „Champenoise“. Jako okořenění ryze moravské nabídky máme i část, která je vyhrazena pro vína z oblastí bývalého Rakouska-Uherska. Pořádáme zde firemní večírky menšího počtu, ochutnávky, řízené degustace a jiné.

Markéta Šikutová

sommeliérka, folkloristka a milovník vína

Markéta je člověk s duší na dlani, která se snaží vyjít maximálně vstříc všem požadavkům a přáním hostů Vinotéky a Vinného baru Régio. Zodpovídá za pečlivý výběr vín do místní vinotéky a je současně vedoucí této provozovny. Miluje vína, sekty a folklor, kterému se věnuje celý svůj život.


Vinný sklípek penzionu Jako Doma

Vinný sklípek Kyjov se nachází v okrajové části Kyjova, jen 8 minut chůze od historického centra města. Sklípek byl postaven r. 1773 a patří mezi nejstarší sklepy v Kyjově. Nyní je však moderně upraven a poskytuje příjemné, stylové prostředí pro večer s pohoštěním, degustací vín a lidovou hudbou. Ve sklípku nabízíme kvalitní lahvová vína místních a regionálních vinařů (nejedná se o sklípek se sudy). Veškeré služby jsou poskytovány s tradiční pohostinností rodinného charakteru penzionu Jako Doma.

Roman Šikuta

zakladatel firmy a sommeliér

Jako jeden z prvních zrealizoval myšlenku vinařské turistiky na jižní Moravě v oblasti Kyjovska. Má v tomto odvětví bohaté zkušenosti a rád se s hosty pobaví o výjimečnosti místních vín a rozmanitosti vinařství. Vinný sklípek penzionu je pro něj rodinná záležitost a tradice. Aktivně se podílí na degustacích a výběru místních vín.

 


Naše značka – ověřená kvalita

Pod dohledem našich garantů vybíráme vína, která uvádíme do prodeje pod naším brandem a etiketou jako lokální vína. Tato vína vybíráme tak, abychom se co nejvíce přiblížili chuti a zájmu našich hostů, kteří k nám pravidelně dojíždějí. Vína pro nás lahvují renomovaná vinařství a u všech těchto vín se snažíme dlouhodobě držet vyvážený poměr ceny a kvality. Tato vína lze ve stálé nabídce zakoupit přímo na Bukovanském mlýně nebo ve Vinném baru v Kyjově.

Vína z Bukovanského mlýna

Vína Penzionu a Vinného baru Régio